108 aitvarai
http://108.lt/forumas/

International Kite Festival 2010 Ahmedabad, Gujarat India
http://108.lt/forumas/viewtopic.php?f=3&t=789
Puslapis 11

Autorius:  Giedra [ 2010.01.24 1:12 ]
Pranešimo tema:  International Kite Festival 2010 Ahmedabad, Gujarat India

"Uttarayan" - tai čia toks pavadinimas, kurį žino indai, mūsų ausiai jis neįprastas, tad priimtinesnis ilgesnis variantas IKF 2010 Ahmedabad, Gujarat.

Šiemet šiame festivalyjetarp daugėlio kitų šalių, kurios ten dalyvauja jau ne pirmus metus, pakviesta buvo ir Lietuva.

Pats festivalis yra skirtas daugiau vienastropinių aitvarų mylėtojams, todėl dvistropiai, multilainai ten buvo "egzotika". Dvistropiningus atstovavo Lietuva, Graikija, Šveicarija ir dar kelios šalys; Columbia, Ispanija su multilainais. Dalyvavo - 34 pasaulio šalys, ir dar keli Indijos regionai - viso buvo 105 svečiai.
Pamatyti buvo galima visko: vienastropį gamintą Tailande, prancūzų šedevrą - ore važiuojantį dviratį, belgo išradimą - "jei nėra vėjo ne bėda, pripūsiu kraštus, ir aitvaras skris", Anglijos, Japonijos, Malaizijos, JAV aitvarai labai gražūs :) Naujosios Zelandijos kūrinys - saulė ir mėnulis, kartu pakelti į dangų, atrodo tikrai įspūdingai, o kadangi kaip tik tom dienom dar ir tikrą saulės užtemimas buvo matomas iš Ahmedabad'o bei kitų Indijos vietų, tai simon'as džiaugėsi atgabenęs tokį aitvarą :) Visas dalyvavusias šalis sunku ir išvardinti, bet buvo tikrai gražu.

Žmonių, atėjusių pažiūrėti, buvo labai ir labai daug, bet jiems neleisdavo visą laiką būti "veiksmo lauke", po jį vaikščioti. Kitaip aitvarus sunku būtų pakelti, leisti.

Žiniasklaida turėjo leidimus, tad jie aplink buvo visada. Keletas straipsnių ir šiaip vaizdelių iš ten: Indijos forumas, The Times of India, bollyeye, 108 galerijoje




Dvi dienas vyko festivalis Ahmedabad'e - kurių metu dalyviai susipažino su kitais dalyviais, dalyvavo varžybose, skirtose vienastropiams, antrą festivalio dieną vyko oficialioji dalis, kurios metu daugiau kaip 7000 vaikų iš Indijos mokyklų 'sveikino saulę'. Buvo susitikimas su Chief ministru Narendra Modi. Kitą dieną dalyviai padalinti į dvi dalis vyko į du skirtingus Gujarato regiono miestus prie vandenyno – Portbander‘į ir Surat‘ą. Ten taip pat vyko Aitvarų festivaliai. Po festivalio Surat‘e atgal į Ahmedabadą. 300 kilometrų įveikti per beveik 9 valandas :) Ahmedabad'e, 14 sausio dieną, kai yra nacionalinė visos šalies aitvarų šventė (ei, kada čia paskelbs nacionalinį aitvarų diena kokią balandžio 18?) dalyviai buvo visi suskirstyti grupelėmis ir vyko į šeimas kartu su jais ant stogų leisti indiškus aitvarus. Nuostabu, kiek daug aitvarų vienu metu gali pamatyti danguje :)

Visą laiką mėgavomės indišku maistu, kuris ne tokiam dideliam gurmanui galėtų pasirodyti per aštrus, bet vienas čili pipiriukas privers manyti, kad visai čia neaštru :) Labai skanūs desertai, o pagaminti iš tokių maistų kaip ryžiai, žirniai. Chapati, palak panner, sandesh, jalebis, payesh ir daug panašių pavadinimų, kurie iš pradžių nieko nesako, bet vėliau stengiesi įsiminti pavadinimą, kad namie susirastum receptą ir pasigamintum :)

Ačiū organizatoriams už galimybę dalyvauti šiame renginyje.
Ačiū Jurgiui, kad visada buvo kartu.

Giedra

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/