Pakeisti šrifto dydį


Naujos temos kūrimasAtsakymo rašymas Puslapis 11   [ 1 pranešimas ]
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Circoflex - žiedo formos aitvaras
StandartinėParašytas: 2007.10.21 19:53 
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007.08.29 11:28
Pranešimai: 354
Miestas: Vilnius
Daugiau nei prieš metus (2006 metų vasarą) internete pastebėjau vieną įdomų aitvariuką, ir nusprendžiau tokį pasigaminti. Pradžiai brėžinukas:

Paveikslėlis

Brėžinys pritaikytas aitvarui su tokiais razmierais:
- Aukštis (skersmuo): ~320 cm;
- Plotis: pasirenkamas laisvai, maniškis ~60 cm;
- Perimetras; 10 metrų.

Aitvaras yra vienos stropos, žiedo formos. Priekinėje dalyje (arčiau piloto) yra apvalus rėmas. Galinėje dalyje yra tiktai virvelė, kurią šiek tiek įtempus aitvaras įgauna kūgio formą - tam, kad vėjo pagalba aitvaras išsipūstų ir medžiaga netabaluotų kaip skuduras. Aitvaras ore kabo ne visiškai vertikaliai, o šiek tiek pakrypęs - apatinė dalis į pilotą, o viršutinė - nuo jo. Tokiu būdu viršus ir apačia gaunasi keliančios plokštumos, o šonai stabilizuoja aitvarą ore.

Dažniausiai tokius aitvarus žmonės daro vientisus, t.y. neišardomus. Mano tikslas buvo aitvarą padaryti išardomą ir lengvai transportuojamą. Kaip vėliau paaiškėjo, aitvaro surinkimas pievoje užima nemažai laiko...

Brėžinyje svarbiausia info yra stropų ilgiai, jei tingi pats skaičiuotis. Toliau darbui (ir ne tik) reikalingi įrankiai:

Paveikslėlis Paveikslėlis

Medžiagos:

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Borto kompiuteris ir žiūrovų vietos:

Paveikslėlis Paveikslėlis

Na ir svarbiausia - gaivinantis gėrimai ir gera kompanija:

Paveikslėlis Paveikslėlis

Iš medžiagų realiai sunaudota:
- Gėlių vyniojimo popierius: 11 lapų (70 x 100 cm)
- Sidabrinė lipni juosta (~30 m)
- Armuota lipni juosta (~12 m)
- Paprasta permatoma lipni juosta (~12 m)
- Lipni stiklo audinio juosta (~12 m)
- Anglies pluošto vamzdeliai (3 x 2 x 1000 mm, 10 vnt)
- Varinis vamzdelis (berods 4 x 3 x 1000 mm, 1 vnt)
- Užtrauktukas (sutrumpintas iki ~ 60 cm)
- Sukta virvutė (belekiek...)
- Visokie žvejybiniai karabinai
- Alus (6 vnt)
- Dar kažkas...

Taigis važiuojam. Pirmas dalykas ką dariau, tai suklijavau 11 lapų į vieną ilgą juostą. Klijavimo esmė paptasta: iš pradžių visą juostą suklijuoju iš mėlynos pusės, t.y. dedu lapus vieną ant kito mėlyna puse į viršų, su maždaug 1cm uždengimu. Tuomet suklijuoju permatoma lipnia juosta. Vėliau visą juostą apsuku sidabrine puse į viršų, ir sujungimus suklijuoju sidabrine juosta. Procesas ir rezultatas:

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Turime vieną ilgą plėvelę. Gali įvynioti DIDELĘ gėlę... Bet ne tam mes susirinkom. Važiuojam toliau :arrow:

Toliau vieną kraštą apklijuoju stiklo audinio juostele. Šioje pusėje bus pratempta galinės aitvaro dalies įtempimo virvelė, taigi reikia šiek tiek paarmuoti, kad nesuplėšytų pačios plėvelės.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Toks keistas kilimėlis gaunasi...

Paveikslėlis

Kitą kraštinę tokiu pačiu principu apklijuoju armuota tvirta lipnia juosta, nes čia bus laikantysis aitvaro rėmas, dėl to reikalingas didesnis sutvirtinimas:

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Reklaminė pertraukėlė. Kol vyrai ilsisi, moterys dirba.

Paveikslėlis Paveikslėlis

Alus į pabaigą. Paskutinis žingsnis – iš sutvirtintų kraštinių padaryti kišenes. T.y. paimti kraštinę, perlenkti ją per pusę ir užlenktą dalį priklijuoti sidabrine juosta. Maždaug taip:

Paveikslėlis Paveikslėlis

Pirmam vakarui gana. Aušta rytas, laikas miegot!

Paveikslėlis

Antra diena. Alaus buvo mažoka...

Paveikslėlis

Darom rėmą. Pradžiai baigiu pjaustyti varinius sujungimus anglies vamzdeliams:

Paveikslėlis

Kadangi vamzdeliai susijungs į vieną ilgą, ir bus ileidžiami į 10 metrų ilgio kišenę, vėliau gali būti sunku juos iš ten ištraukti. Sprendimas - per visus vamzdelius prakišti virvutę, už kurios paėmus juos galima būtų ištraukti. Kaip palapinėje. Tuo tikslu viename iš variniu sujungimų, per vidurį, reikia pragręžti skylutę virvei ištraukti. Gavosi taip:

Paveikslėlis

Šiek tiek patikslinu - kadangi visas rėmas susijungia į žiedą, paskutinėje sujungimo vietoje virvutės nebus kur dėti - vidinis jungiančių vamzdelių diametras yra tiksliai lygus išoriniam anglies strypelių diametrui, dėl to likusiam virvelės galiukui nebus kur dėtis. Skylutė problemą išsprendžia (nepošlinam):

Paveikslėlis

Sulankstytas rėmas:

Paveikslėlis Paveikslėlis

Rėmą turim, reikia stropų :) Pagal išmatavimus brėžinyje paruošiu visas 12 stropų.

Paveikslėlis Paveikslėlis

Viename stropos gale kabinu paprastutį karabiną, o kitame didesnio skersmens karabiną. Suktukai visai nebūtini, tiesiog tokio dydžio karabinų pirkimo metu be suktukų nebuvo :)

Paveikslėlis Paveikslėlis

Rezultatas:

Paveikslėlis Paveikslėlis

Pabandžiau pritvirtinti stropas prie rėmo - panašu, kad OK:

Paveikslėlis Paveikslėlis

Klijuodamas aitvaro "kišenes" pamiršau, kad galinėje pusėje reikia pratempti virvelę... Teko ją pratiesti per visus 10 metrų rėmo pagalba. Turint omenyje, kad viduje yra stabdys - stiklo audinio tinklelis, darbas buvo ne iš malioniųjų...

Paveikslėlis

NEXT :arrow: užtrauktukas :) Tam, kad visas šitas gėris įgautų žiedo formą, rėmo neužtenka. Abu juostos galu reikia sujungti. Kadangi aitvarą darau išardomą, tai sujungsiu užtrauktuku. Jį tvirtinau lipnia armuota lipnia juosta.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vos nepamiršau - per visą ilgį priekinės aitvaro pusės (ten, kur bus rėmas) reikia padaryti 12 skylučių - kad karabinais pritvirtinti stropas apie rėmą. Iš išorės tas vietas dar sutvirtinau armuota juosta - labiau kad matytųsi kur skylutės, nei dėl tvirtumo :)

Paveikslėlis

Kaip vėliau paaiškėjo, čipsų dėžutė yra puiki vieta transportuoti stropas, bei leidimo vietoje reikalingus įrankius ir atsargines dalis :)

Paveikslėlis

Taigi, aitvaras baigtas. 'tsakant RTF:

Paveikslėlis

* * * * * * * * * * * * * * * * * *

Pirmas paleidimas...

...buvo nesėkmingas. Rėmas pasirodė per silpnas, ir keliose vietos suskilinėjo. Kokia priežastis - sunku pasakyti. Gal rėmas buvo per silpnas iš esmės, ir keletas gūsių jį sulaužė. Gal anglies vamzdeliai jau buvo šiek tiek įtrūkę nuo per juos einančios virvelės transportavimo metu (virvelę buvau įtempęs - galėjo perpjauti plonus anglies vamzdelius).

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Nusprendžiau naudoti stipresnį rėmą. Kadangi finansai neleido pirkti storesnių anglies vamzdelių, teko improvizuoti. Nusipirkau dvi palapines po 19.99 8) Jose buvo stiklo audinio vamzdeliai. ŽYMIAI stipresni, bet, deja, ir ŽYMIAI sunkesni. Tiksliai nepamenu, bet išorinis skersmuo ~9 mm, vidinis ~ 3 mm. Metaliniai sujungimai kas ~50 cm. Dabar foto neturiu, bet šitas rėmas tarnauja iki šiol. Dėl jo svorio aitvarui reikalingas bent jau vidutinis vėjas, kad pakiltu padoriu kampu. Taip pat stropų tvirtinimo karabinus teko keisti didesniais - kad aprėptų naują rėmą.

Dar po keletos skraidymų teko sustiprinti ir užtrauktuko laikymą - lipni juostelė vis atsiklijuodavo. Sustiprinau paprastai - palikau tą pačia lipnią juostelę, iš išorinės pusės užklijavau dar vieną sluoksnį ir persiuvau zigzag'u su siuvimo mašina. Daugiau modifikacijų berods nebuvo.

Ko dar nesimato nuotraukose, tai papildomų svorių. Tam, kad aitvaras stabiliai kabėtų, jo apatinėje dalyje tvirtinasi papildomi svoriai. Tuo tikslu nusipirkau stiklinių rutuliukų (pasitaikė po ranka), ir padalinęs į tris dalis (2 x 1/4 ir 1 x 2/4 pagal svorį) sudėjau juos į maišelius iš sidabrinės lipnios juostelės. Kadangi patingėjau padaryti kišenes ant pačio aitvaro, tai kiekvieną kartą prieš skrydį tuos maišelius su juostele pritvirtinu aitvaro apačioje.

Beje, aitvaras turi labai nedaug traukimo jėgos, todėl leidimui naudoju paprastą suktą virvelę nuo kažkokio noname'inio aitvaro - pilnai pakanka.

Ko gero tiek šiam kartui. Jei bus klausimų ar komentarų - rėžkit :)


Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Daugiau nuotraukų čia.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimasAtsakymo rašymas Puslapis 11   [ 1 pranešimas ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
610nm Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net

Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007